ورود

تداوم صدرنشینی‌ ایرانیان در خرید مسکن در ترکیه

تداوم صدرنشینی‌ ایرانیان در خرید مسکن در ترکیه

صدرنشینی‌ ایرانیان در خرید مسکن در ترکیه. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

صدرنشینی‌ ایرانیان در خرید مسکن در ترکیه

اتباع ایرانی که در سال 2020 در صدر فهرست بیشترین خریداران خارجی مسکن در ترکیه جای داشتند، در چهار ماه نخست امسال هم، این جایگاه را حفظ کرده‌اند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

اتباع ایرانی در ماه آوریل سال 2021 با خرید 557 واحد مسکن در ترکیه، علی رغم کاهش 15.98 درصدی نسبت به ماه مارس، همچنان جایگاه نخست در بین خریداران خارجی مسکن در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا به اعلام سازمان آمار ترکیه «توئیک»، ایرانی‌ها در چهار ماه گذشته در مجموع 2 هزار و 156 واحد مسکن در ترکیه خریداری کرده و جایگاه نخست خود در این زمینه را طی 4 ماه نخست امسال حفظ کردند.

اتباع ایرانی در سال 2020 که برای نخستین بار از اتباع عراقی در زمینه خرید مسکن از ترکیه پیشی گرفته بودند، در مجموع 7 هزار و 189 واحد مسکن را به مالکیت خود درآوردند.

سال گذشته پس از شهروندان ایرانی، به ترتیب عراقی‌ها 6 هزار و 674 واحد، روس‌ها 3 هزار و 78 واحد، افغان‌ها یک هزار و 929 واحد و آذربایجانی‌ها یک هزار و 279 واحد مسکن در ترکیه خریداری کرده‌اند.

لازم به ذکر است استانبول، آنتالیا، آنکارا، مرسین، یالووا و ازمیر از جمله شهرهایی هستند که اتباع خارجی طی ماه‌های گذشته در آن‌ها اقدام به خرید خانه کرده‌اند.

– اعطای شهروندی ترکیه تقاضای خرید مسکن را افزایش داده است

سید خان ایزسیز، رئیس هیئت مدیره هلدینگ «دلتا» در ترکیه و عضو مجلس اتاق تجارت استانبول در رابطه با دلیل انتخاب ترکیه از سوی ایرانی‌ها برای خرید مسکن به خبرنگار «آناتولی» گفت: با تقاضای بسیار بالایی برای خرید خانه از سوی اتباع عراقی، کشورهای عرب و آفریقایی و به ویژه ایرانی مواجه هستیم. قرابت جغرافیایی، اقلیمی، فرهنگی، غذایی و نحوه پوشش و جذابیت ترکیه به طور ویژه موجب افزایش تقاضای دوستان ایرانی شده است.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.