ورود

ماهواره ترک‌ست 5A ترکیه آماده پرتاب به فضا است

ماهواره ترک‌ست 5A ترکیه آماده پرتاب به فضا است

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

پرتاب ماهواره 5A ترک‌ست به فضا

رئیس سیستم‌های فضایی شرکت ایرباس اعلام کرد که پرتاب ماهواره «ترکست 5A» تضمین کننده حفظ حقوق ترکیه در مدار زمین خواهد بود و آماده پرتاب به فضا است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

ژان مارک نصر٬ رئیس سیستم‌های فضایی شرکت ایرباس در مصاحبه با خبرنگار «آناتولی» با اشاره به اینکه نسل پنجم ماهواره «ترکست 5A» آماده پرتاب به فضا است٬ اظهار داشت:
این ماهواره عمر سی ساله داشته و این موضوع تضمین کننده حفظ حقوق ترکیه در مدار زمین خواهد بود.

وی با بیان اینکه قرارداد تولید ماهواره ترکست 5A میان این شرکت و ایرباس فرانسه در روز 9 نوامبر 2017 امضا و ساخت آن بلافاصله آغاز شده، گفت: فعالیت‌های یکپارچه‌سازی و تست ماهواره ترکست 5A به پایان رسیده و آماده پرتاب در پایان ماه جاری است.

مارک با اشاره به اینکه به دلایل مختلف از جمله شرایط هواشناسی و نیازهای فنی ممکن است در تاریخ پرتاب ماهواره به تأخیر بیفتد، اعلام کرد که بنابراین نباید در مورد تاریخ پرتاب ماهواره به طور قطعی صحبت کرد.

رئیس سیستم‌های فضایی شرکت ایرباس درباره ویژگی‌های فنی این ماهواره افزود: فن آوریهای جدید مورد استفاده در ماهواره‌های نسل 5 باعث افزایش قابل توجه عمر ماهواره و کاهش وزن شده است. این ماهواره عمر سی ساله داشته و این موضوع تضمین کننده حفظ حقوق ترکیه در مدار زمین خواهد بود. ظرفیت ماهواره‌های نسل ترکست 5a در مقایسه با ماهواره‌های نسل قبل 45 درصد، و عمر آنها بیش از دو برابر است.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.