ورود

نام خانوادگی؛ مشکل اهالی یک روستا

نام خانوادگی؛ مشکل اهالی یک روستا

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

در روستای آکسوگوت Aksöğüt در منطقه سیرت Siirt ترکیه، نام خانوادگی همه افراد مشابه است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری CnnTurk
در روستای آکسوگوت Aksöğüt در منطقه سیرت Siirt ترکیه، نام خانوادگی همه افراد مشابه است و مردم برای اینکه کسی را اشتباه نگیرند روش‌های جالبی در پیش گرفتند.

این روستا 140 سال پیش توسط چهار خواهر و برادر ساخته شده و به همین دلیل است که ساکنین این روستا از یک خانواده با نام خانوادگی یشیلیورت Yeşilyurt هستند. اهالی این روستا با جمعیت 725.724 نفری، برای اسم‌های مشابه گاهی از اسم پدر اشخاص استفاده می‌کنند و گاهی هم مجبور می‌شوند به هر شخص یک عدد اختصاص بدهند، مثل: احمد 1، احمد2، احمد3 و … .

مردم اینجا از این‌که همگی خویشاوند محسوب می‌شوند؛ خوشحال هستند و هرگز نگران فرزندان خود که بیرون از خانه مانده‌اند؛ نمی‌شوند؛ چرا که هیچ غریبه‌ای میان آن‌ها نیست.

روستایی با یک نام خانوادگی

شغل اصلی اهالی این روستا کشاورزی و دامداری است و با این که خانه‌های زیادی در این روستا وجود دارد؛ اینجا بیشتر شبیه یک خانه بزرگ است. البته اعضای این خانواده بزرگ فقط محدود به این روستا نیستند و بستگان زیادی هم خارج از آکسوگوت با همین نام خانوادگی دارند که قبلاً از اینجا مهاجرت کرده‌اند.

اهالی این روستا بیشتر با اسامی احمد، محمت و نورالله مشکل دارند؛ چراکه این اسامی بسیار محبوب هستند و افراد زیادی با این نام‌ها در ثبت احوال آکسوگورت ثبت شده‌اند. نام گذاری فرزندان در این روستا کار سختی است چرا که باید دنبال نامی بگردند که قبلا از آن استفاده نشده باشد.

منبع : خبرگزاری CnnTurk

روستایی با یک نام خانوادگی

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!