ورود

در هر 27 ثانیه یک هواپیما از حریم هوایی ترکیه عبور می‌کند

در هر 27 ثانیه یک هواپیما از حریم هوایی ترکیه عبور می‌کند

حریم هوایی پر تردد ترکیه میزبان همه ایرلاین‌های دنیاست. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

حریم هوایی پر تردد ترکیه

در 4 ماهه اول سال در هر 27 ثانیه یک پرواز از حریم هوایی ترکیه، انجام گرفت.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری TRTفارسی،

در 4 ماهه اول سال در هر 27 ثانیه یک پرواز از حریم هوایی ترکیه، انجام گرفت.

عادل کارااسماعیل‌اوغلو وزیر حمل و نقل و زیرساخت، اعلام کرد که به رغم شیوع ویروس جدید کرونا (کووید -19) و به رغم کلیه محدودیت‌ها در پروازها در کل جهان، در دوره 4 ماهه امسال، به طور متوسطه در هر 27 ثانیه یک هواپیما از حریم هوایی ترکیه عبور کرده است.

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی با اشاره به اینکه از ابتدای سال گذشته و به دنبال شیوع ویروس کرونا در جهان محدودیت‌های در مسافرت ‌های هوایی ایجاد شد، در یک دوره 4 ماهه، تعداد پروازهای خطوط هوایی ترکیه منجمله پروازهای ترانزیتی در خطوط داخلی 185 هزار و 156 و در خطوط خارجی نیز 84 هزار و 201 پرواز داشته است.

کاراسماعیل‌اوغلو همچنین افزود:
ترکیه طی این دوره 4 ماهه، از ترافیک هوایی در مجموع 185 هزار 40 هواپیمای ترانزیت برخوردار بوده است. یعنی در هر 27 ثانیه یک هواپیما از حریم هوایی ترکیه عبور کرده است. در حالی‌که با شیوع ویروس کرونا در جهان تعداد پروازهای کلیه فرودگاه‌های جهان کاهش یافته است، ولی در سایه تدابیری که ما اتخاذ کردیم، مسافرین ما به سفر با سیستم هوانوردی ایمن و امنیت پرواز ما ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه موفقیت چشمگیر بخش هوانوردی غیرنظامی در ترکیه بازتاب مهمی در گزارشات سازمان های بزرگ هوانوردی جهان داشته گفت: “فرودگاه استانبول که یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های تاریخ جمهوری ترکیه در آن انجام شده با پشت سر گذاشتن غولهای هوانوردی مطرح جهان، آزمون بزرگی را پشت سر گذاشته است. کشور ما علاوه بر این، با پیشی گرفتن از بسیاری از مراکز کنترل ترافیک پرواز جهان، در مدیتریت ترافیک هوایی به موفقیت بزرگی دست یافته و به تداوم این موفقیت ادامه میدهد.

منبع : خبرگزاری TRT فارسی

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.