ورود

۲۲ طرح مشترک پژوهشگران ترکیه و ایران

۲۲ طرح مشترک پژوهشگران ترکیه و ایران

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

محققان ترکیه‌ و ایران ۲۲ طرح مشترک را با توافق سازمان پژوهش و فناوری ترکیه (توبیتاک) و مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران انجام می‌دهند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آنادولو، بیست و دو طرح پژوهشی مشترک میان پژوهشگران ترکیه‌ای و ایرانی در چارچوب برنامه TUBITAK-MSRT Joint Call 2020 که در لیست داوری هر دو طرف برای انتخاب نهایی توصیه شدند، با تصمیم مشترک سازمان پژوهش و فناوری ترکیه (توبیتاک) و مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران انتخاب شدند.

بنابر اعلام دانشگاه تبریز، در پی اعلان فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک ایران و ترکیه در تابستان سال گذشته ۱۶۴ طرح پژوهشی مشترک بین محققان ترکیه‌ای و ایرانی ارسال شد. از این میان ۱۳۴ طرح وارد مرحله نهایی شدند. داوری علمی طرح‌ها در ترکیه توسط توبیتاک با اختصاص ۳ داور برای هر طرح انجام گرفت. داوری علمی طرح‌ها در ایران نیز با دعوت از اعضای هیئت علمی و محققان از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی انجام شد و برای هر طرح ۲ داور منتخب اختصاص یافت.

بودجه اختصاص داده شده برای طرح‌های منتخب از طرف توبیتاک برای محققان ترکیه‌ مبلغ ۱۰۰ هزار لیر و از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران برای محققان ایرانی ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

منبع : TRT فارسی

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.