ورود

در چارچوب گردشگری سلامت،بیشتر از یک میلیون گردشگر به ترکیه سفر کردند

در چارچوب گردشگری سلامت،بیشتر از یک میلیون گردشگر به ترکیه سفر کردند

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

گردشگری سلامت ترکیه

رئیس اتحادیه آب‌گرم درمانی و گردشگری سلامت ترکیه گفت که در سال 2020 میلادی یک میلیون و 300 هزار گردشگر خارجی برای استفاده از خدمات درمانی به ترکیه سفر کرده اند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

یاووز یئلیک رئیس اتحادیه آب‌گرم درمانی و گردشگری سلامت ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی گفت: در سال 2020 میلادی یک میلیون و 300 هزار گردشگر خارجی در چارچوب گردشگری سلامت و برای استفاده از خدمات درمانی به ترکیه سفر کرده اند.

یئلیک با بیان اینکه شهروندان عراق، سومالی و سوریه در صدر گردشگران بخش سلامت ترکیه در سال 2020 قرار داشته اند، اظهار داشت: ترکیه در سال 2019 میزبان 700 هزار بیمار خارجی بود و شهروندان عراق، آذربایجان و ترکمنستان در صدر گردشگرانی قرار داشتند که برای استفاده از خدمات درمانی به ترکیه سفر کردند. با احتساب سفر شهروندان ترکیه که مقیم خارج هستند، درآمد بخش گردشگری سلامت در سال 2019 به یک میلیارد و 65 میلیون و 105 هزار دلار بالغ شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بخش گردشگری سلامت ترکیه در سال 2020 نسبت به سال پیش از آن با رشد روبرو بوده است، تصریح کرد: سال گذشته نیز یک میلیون و 300 هزار بیمار خارجی برای دریافت خدمات درمانی به ترکیه سفر کردند. با احتساب سفر شهروندان ترکیه که مقیم خارج هستند، درآمد بخش گردشگری سلامت در سال 2020 با افزایش روبرو شد و یک میلیارد و 978 میلیون و 52 هزار دلار رقم خورد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.