ورود

با ارزش‌ترین کلکسیون نقاشی‌های ترکیه

با ارزش‌ترین کلکسیون نقاشی‌های ترکیه

کلکسیون نقاشی ترکیه. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

کلکسیون نقاشی ترکیه

بازدید از این موزههمه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۶ به جز دوشنبه‌ها، برای بازدید عموم آزاد است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری TRT Haber

وزه‌ نقاشی‌های کاخ دلمه باغچه که در واقع انقلابی هنری در ترکیه محسوب می‌شود به تازگی توسط اداره ملی کاخ‎های ترکیه با تشریفاتی شایسته این آثار، باز هم میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. این موزه بعد از مرمت و بازسازی‌های لازم تحت نظارت ریاست جمهوری، با حضور رجب طیب اردوغان بازگشایی شد.

این موزه که روند تغییرات هنر را در مرور زمان به نمایش گذاشته؛ همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۶ به جز دوشنبه‌ها، برای بازدید عموم آزاد است.

این نمایشگاه که شامل سالن‌های متعدد با موضوعات جالبی است را به اختصار به شما معرفی می‌کنیم تا در اولین فرصت از این اثرهای هنری با ارزش دیدن کنید:

سالن اول متعلق به پرتره‌های سلطان عبدالمجید و سلطان عبدالعزیز است که از قرن ۱۹ میلادی و دوران امپراطوری عثمانی به یادگار مانده‌اند.

 

کلکسیون نقاشی‌های ترکیه

در سالنی دیگر با اقتباس از هنر غرب در قرن ۱۸ همزمان با امپراطوری عثمانی نقاشی‌هایی موجود است که زندگی سربازان به تصویر کشیده.

در سالنی دیگر تابلوهای نفیسی که از گالری گوپیل پاریس، در دوران پادشاهی سلطان عبدالعزیز خریداری شده است در معرض دید عموم قرار گرفته‌اند اینگونه آثار که از اروپا خریداری شده‌اند علایق پادشاهان آن دوران را به سبک هنرهای غربی نشان می‌دهند.

مجلل‌ترین بخش این موزه، سالنی با دیوارهای کنده‌کاری شده است که پایگاه مراسم‌های باشکوه آن دوران بوده و اکنون نقاشی‌هایی را که اکثرا با موضوع دریا کشیده شده‌اند را به نمایش گذاشته است؛ این آثار متعلق به نقاش معروف روس، آی وا زووسکی می‌باشد.
در دیگر سالن‌های این موزه آثار هنرمندان لهستانی و ترک با موضوعاتی از دوران زندگی سربازان و پرتره‌هایی به سفارش پادشاهان عثمانی وجود دارد که هرکدام از این آثار از لحاظ تاریخی بسیار ارزشمند هستند.

شما را دعوت می‌کنیم که حتماً ازین موزه دیدن کنید.

سایت موزه

millisaraylar.gov.tr/muzeler/resim-muzesi

منبع : TRT Haber

کلکسیون نقاشی‌های ترکیه
کلکسیون نقاشی‌های ترکیه
5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.