ورود

گردشگران به آنتالیا طی 15 روز 325 هزار نفر

گردشگران به آنتالیا طی 15 روز 325 هزار نفر

گردشگران به آنتالیا طی 15 روز 325 هزار نفر

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

۳۲۵ هزار گردشگر در آنتالیا

طی دو هفته اخیر بیش از 325 هزار گردشگر خارجی از جمله 106 هزار توریست روس به آنتالیا سفر کردند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

با از سرگیری پروازهای روسیه به ترکیه که به دلیل پاندمی کرونا موقتا متوقف شده ‌بود، گردشگران خارجی برای سپری کردن تعطیلات تابستان به شهرهای توریستی ترکیه به ویژه آنتالیا آمدند.

طی دو هفته اخیر بیش از 325 هزار گردشگر خارجی از جمله 106 هزار توریست روس به آنتالیا سفر کردند.

در پی پاندمی کرونا برنامه صدور گواهینامه گردشگری امن با سرپرستی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه و همکاری وزارت خارجه و حمل و وزارت نقل کشور آغاز شد و در این راستا اکثر هتل‌ها، اقامتگاهها، رستوران‌ها و کافه‌های شهرهای توریستی کشور به ویژه آنتالیا گواهی بهداشت و سلامت اخذ کردند.

با این اقدام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اطمینان بسیاری از گردشگران خارجی در زمینه سلامت اقامتگاه جلب شد و با آغاز مجدد برخی پروازهای خارجی تعداد زیادی توریست برای گذراندن ایام تعطیلات تابستان خود به شهرهای زیبای ساحلی ترکیه سفر کردند.

رجب یاووز، رئیس گروه گردشگری شورای شهر آنتالیا به خبرنگار «آناتولی» گفت: از تاریخ یک آگوست پروازهای ترانزیت و در تاریخ 10 آگوست پروازهای مستقیم بین ترکیه و روسیه که به دلیل پاندمی کرونا موقتا متوقف شده ‌بود آغاز شده و گردشگران زیادی به شهرهای ساحلی کشور آمده‌اند.

وی افزود: امروز 9 هزار و 479 گردشگر با 126 فروند هواپیما به آنتالیا آمدند، روز گذشته نیز 43 هزار توریست طی 182 پرواز به این شهر زیبای ساحلی کشور سفر کردند.

یاووز با اشاره به استقبال گسترده گردشگران خارجی از آنتالیا، افزود: آنتالیا از مناطق گردشگری امن است و انتظار می‌رود تا آهر هفته گردشگران بیشتری به این شهر زیبای ساحلی سفر کنند. ما تمام تلاش خود را برای اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *