ورود

سفر به سبک پرندگان ❤️

سفر به سبک پرندگان ❤️

سفر به سبک پرندگان ❤️

سفر هوایی و معلق میان زمین و آسمان! نه برای زودتر رسیدن که هر چه دیرتر رسیدن!

سفر به سبک پرندگان!

قرن‌هاست انسان روی زمین زندگی می‌کند و گاهی سرش را بلند می‌کند و با حسرت به آسمان چشم می‌دوزد؛ خود را جای پرنده‌ها می‌گذارد و در آسمان اوج گرفته و به هر سوی، پرواز می‌کند و از تماشای زمین لذت می‌برد.
این سفری است به سبک پرندگان!
برای داشتن یک سفر هوایی، باید به آسمان رفت. در حال حاضر چند وسیله در دسترس علاقمندان این نوع گردشگری انفرادی وجود دارد: هلی کوپتر، بالون، کایت، پالاگلایدر

هلی کوپتر اولین پیشنهاد برای سفر هوایی!

آرزوی بیشتر افراد در زمان کودکی، پرواز با هلیکوپتر بوده تا از سطح زمین به صورت عمودی فاصله بگیرند و به آسمان بروند، منظره‌ها را ببینند و از دیدن زیبا‌ترین چشم‌اندازها زمین زیرپایشان لذت ببرند. پرواز با هلی کوپتر با هواپیما بسیار تفاوت دارد. هلی کوپتر در آسمان رهاست  و به همین دلیل است که شما می‌توانید لذت بسیاری ببرید.

تورهای سفر هوایی با هلی کوپتر

تورهای سفر هوایی با هلی کوپتر در بسیاری از نقاط دنیا انجام می‌شود و گردشگران ماجراجو برای تماشای چشم‌اندازی متفاوت خود را به آن‌ها می‌رسانند. گردش با هلی‌کوپتر بهترین وسیله برای گردش‌های طولانی در مناطق پر ریسک شهرها، کوهستان‌ها و … است. چون علاوه بر فراهم کردن دید وسیع به مسافر، قدرت مانور بیشتری به خلبان می‌دهد تا به جذابیت گردش بیافزاید.

چشم‌اندازهای سفر هوایی

از معروف‌ترین چشم‌اندازهایی که برای این نوع گردش استفاده می‌شود می‌توان به یخچال فاکس در نیوزلند، کمپ اصلی اورست در کشور نپال، آبشار ویکتوریا در مرز بین کشورهای زامبیا و زیمبابوه در آفریقا، کِیپ تاون در اقیانوس هند، آبشار ایگوازو در مرز برزیل و آرژانتین، ریو دو ژانیرو برزیل، آب‌های یکپارچه نیلی‌رنگ «آمالفی» در جنوب ایتالیا، گرند کنیون در آریزونا و دیواره بزرگ مرجانی در کوئینزلند استرالیا اشاره کرد.

سفر به سبک پرندگان

بالون دومین پیشنهاد برای سفر هوایی

اگر بالن‌سواری را پرواز بنامیم، برادران رایت اولین کسانی نبودند که به آرزوی پرواز دست پیدا کردند؛ چرا که بیش از ۲۵۰ سال پیش برادران فرانسوی مونت‌گلیفه، با بالنی که خوشان اختراع کرده بودند، به پرواز درآمدند. در نهایت در تاریخ ۲۱ نوامبر ۱۷۸۳ اولین پرواز انسان به‌وسیله بالن صورت گرفت و از آن زمان تاکنون هزاران بالن با تکنولوژی‌های مختلف ساخته‌شد که منجر به پیدایش مقوله‌ی بالن‌سواری در صنعت گردشگری شده است. معروف ترین ایستگاه‌های بالون سواری در دنیا عبارتنداز:

باگان

باگان یکی از محبوب‌ترین سایت‌های گردشگری در کشور میانمار است که همواره توسط تورهای طبیعت گردی مورد بازدید قرار می‌گیرد. گردشگران می‌توانند از تور یک روزه بالون‌سواری لذت ببرند.

الاقصر

این منطقه‌ فوق‌العاده که در بخش شرقی رود نیل واقع شده، هم جوار با تِبس، یکی از باستانی‌ترین مناطق مصر است که تاریخی 4 هزار ساله دارد. این سایت، یکی از بزرگترین ایستگاه‌های بالون‌سواری در دنیا محسوب می‌شود. از جهت دیگر، قدمت باستانی این سایت موجب شده که هر روزه توسط گردشگران و مسافران تورهای طبیعت گردی مورد بازدید قرار گیرد. گردشگران می‌توانند با بالون از ارتفاعات، بناهای باستانی و تاریخی منطقه و از معابد دیدن کنند و هم‌چنین نمایی فوق‌العاده از مجسمه عظیم‌الجثه «آمن هوتپ» را مشاهده نمایند.

آنگکور

این پارک باستانی، بزرگ‌ترین مجموعه معابد مذهبی در دنیا را در خود جای داده است. قدمت این مجموعه معابد به قرن 12 می‌رسد و به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی در کامبوج شناخته شده است. به همین دلیل گردشگران می‌توانند در پرواز با بالون، بهترین منظره را از این سایت تاریخی نظاره گر باشند

کاپادوکیا

کاپادوکیا منطقه‌ای تاریخی است که در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد. نام این منطقه همیشه با تصویر رنگارنگ بالون‌ها همراه است. با بالون‌سواری می‌توان از بالای صخره‌های متفاوت کاپادوکیا عبور کرد و دره‌های زیبای کاپادوکیا را از ارتفاعات تماشا کرد.

در ایران نیز از چند سال گذشته دیدگاه مسئولان به این صنعت تغییر کرده و تلاش شده تا با احداث ایستگاه‌های بالن‌سواری از ظرفیت‌های کشورمان برای رونق گردشگری در بخش تفریحات هوایی استفاده بیشتری شود.

ایستگاه‌های بالن‌سواری در ایران: آبسرد دماوند، مشکین‌شهر، گرگان و ایستگاه بالن‌سواری کیش است.

کایت سومین پیشنهاد سفر هوایی

اگر کمی ماجراجویانه به گردشگری و سفر هوایی نگاه کنیم، کایت وسیله مورد نظر ما خواهد بود. ورزشی که ورزشکاران آن را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند، اما به یکی از روش‌های جذب توریست نیز تبدیل شده است. در حال حاضر ایستگاه‌های زیادی در کشورهای مختلف از جمله ایران وجود دارد که به مسافران و علاقمندان به هیجان، سرویس پرواز با کایت را ارائه می‌دهند. این سفر هوایی در مقایسه با دو وسیله دیگر، کوتاه‌تر است؛ اما به واسطه ارتباط نزدیک‌تر به طبیعت، از هیجان بیشتری برخوردار است. چنان‌که مسافر خود را به مانند یک پرنده می‌داند که در آسمان به پرواز درآمده است.

سفر به سبک پرندگان

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *