ورود

در هنگام خرید خانه در استانبول به چه مواردی باید دقت کرد؟؟

در هنگام خرید خانه در استانبول به چه مواردی باید دقت کرد؟؟

خرید خانه در استانبول و باید و نبایدهایی که شاید ندانید. با پین تاتی همراه شوید!
آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی

خرید خانه در استانبول

خرید خانه در شهر زیبای استانبول یکی از گزینه‌هایی است که معمولا ما ایرانی‌ها برای مهاجرت به ترکیه پیش‌رو داریم. اما برای پیدا کردن ملک دلخواه مسیر پر پیچ و خمی وجود دارد که اگر درست طی نشود آثار زیان‌باری به همراه خواهد داشت.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه در استانبول

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری است و شما با خرید ملک به هر مبلغی می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.

تفاوت اقامت با شهروندی ترکیه

اگر به دنبال دریافت پاسپورت ترکیه هستید و می‌خواهید شهروند ترکیه شوید با خرید خانه در استانبول به ارزش ۲۵۰ هزار دلار، می‌توانید شهروند ترکیه شوید. البته خرید ملک منحصر به استانبول نیست و شما در هر شهری از ترکیه با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار صاحب پاسپورت ترکیه خواهید شد.

خرید خانه در استانبول-2

دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه در استانبول

اگر سرمایه شما کمتر از ۲۵۰ هزار دلار هست و یا تصمیم به سرمایه گذاری بیشتر ندارید؛ با خرید خانه با هر قیمتی زیر ۲۵۰ هزار دلار به شما اقامت یکساله اعطا می‌شود که سال به سال قابل تمدید است.

برای اطلاع بیشتر از قوانین اداره مهاجرت و انواع اقامت ترکیه بهتر هست تا روی لینک اقامت ترکیه کلیک کنید.

انتخاب محله مناسب !

یکی از مهمترین دغدغه‌های خریداران ملک در استانبول، پیدا کردن واحد دلخواه و متناسب با بودجه آن‌ است و با توجه به گستردگی شهر استانبول امکان بازدید از همه مناطق، محله‌ها و پروژه‌ها چه برای خریدار و چه برای مشاورین املاک وجود ندارد. به همین خاطر آشنایی با مناطق و محله‌هایی که نزدیک به قدرت خرید ما هستند مهمترین اولویت ما خواهد بود.

استانبول چند منطقه دارد؟

در کل استانبول به ۳۹ منطقه تقسیم می‌شود که در ۲ قاره اروپا و آسیا جای گرفته اند، بیشتر مناطق در بخش اروپایی استانبول هستند و بخش آسیایی هم به طبع مناطق کمتری دارد.

خرید خانه در استانبول در قسمت اروپایی

تفاوت بخش آسیایی با بخش اروپایی استانبول

بیشتر مناطق دیدینی استانبول و جاذبه‌های گردشگری در بخش اروپایی استانبول قرار دارند و توریست‌ها تمایل زیادی به اقامت در مناطق تاریخی شهر دارند. منطقه بی اوغلو که میدان تکسیم، خیابان استقلال، برج گالاتا در قرار دارند؛ همگی در بخش اروپایی استانبول هستند.

خرید خانه در بخش اروپایی یا آسیایی استانبول بهتر است؟

این مسئله کاملا سلیقه‌ای است و بستگی به خواسته‌ها و نیازهای شما دارد. در سال‌های گذشته بسیاری از مهاجران به استانبول تمایل به خرید خانه در بخش اروپایی داشته‌اند. دسترسی‌های مناسب، نزدیکی به مراکز تفریحی، رونق اشتغال و کسب و کارها در قسمت اروپایی همگی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب بخش اروپایی بود.

خرید ملک در قسمت آسیایی استانبول

در یکسال گذشته تمایل سرمایه‌گذاران در حوزه ملک تغییرات زیادی کرده و خیلی از خریداران ملک ترجیح می‌دهند تا بخش آسیایی استانبول را برای زندگی و سرمایه گذاری انتخاب کنند. بافت یکدست و بدور از تنوع اقوام مهاجر،‌ طبیعت زیبا، آرامش و دوری از شلوغی شهر و هیاهو سبب شده تا خیلی از ایرانی‌ها مناطق آسیایی را انتخاب کنند.

خرید خانه در استانبول در قسمت آسیایی

بهترین مناطق آسیایی برای خرید خانه در استانبول

اگر قصد خرید خانه در بخش آسیایی استانبول را دارید و قیمت برایتان مهم نیست بهتر است حتما سری به خیابان بغداد بزنید. مناطق کادیکوی،‌ اسکودار، بیکوز، آتاشهیر جز بهترین مناطق بخش آسیایی استانبول به حساب می‌آیند.

مناطق قیمت مناسب برای خرید خانه در بخش آسیایی استانبول

مناطق کارتال،‌عمرانیه، مال تپه از مناطق متوسط و قیمت مناسب بخش آسیایی هستند که پروژه‌های ساختمانی با کیفیتی در آن‌ها ساخته شده و خیلی از پروژه‌ها منظره دریا هم دارند.

خرید ملک در بخش اروپایی استانبول

همانطور که در بالا اشاره شد تمایل خارجی‌ها برای خرید خانه در مناطق اروپایی استانبول بیشتر است و همین امر باعث شده تا قیمت ملک در بخش‌هایی از آن روند افزایشی داشته باشد. دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی، بهره‌مندی از اتوبان‌های بیشتر، نزدیکی به مراکز خرید، گردشگری و تاریخی از دلایل خرید ملک در قسمت اروپایی استانبول است.

بهترین مناطق اروپایی برای خرید خانه در استانبول

مناطق ساریر، شیشلی، بشیکتاش، باکرکوی از بهترین مناطق اروپایی بشمار می‌روند البته باید توجه داشته باشید که این مناطق هرکدام دارای محله‌های خوب، متوسط و یا ضعیف هم هستند به طور مثال محله‌های ماسلاک، ایستینیه، زکریاکوی از محله‌های فوق‌العاد لوکس در منطقه ساریر هستند.

نیشانتاشی و بومونتی هم از گرانترین محله‌های منطقه شیشلی به حساب می‌آیند. از محله‌های شیک و بسیار سطح بالای منطقه باکرکوی هم می‌توان به قسمت ساحلی آتاکوی،‌ یشیل کوی، یشیل یورت و فلوریا اشاره کرد.

مناطق قیمت مناسب برای خرید خانه در بخش اروپایی استانبول

بیلیک دوزو، کوچوک چکمجه، باشاک شهیر، زیتین بورنو، آوجیلار، باهچه لی اولر، کائیت‌هانه از مناطق خوب بخش اروپایی هستند که قیمت ملک در آن‌ها مناسب‌تر است.

گام مهم

بعد از انتخاب منطقه و محله مناسب که با بودجه ما همخوانی داشته باشد، پیدا کردن پروژه با کیفیت با دسترسی‌های مناسب و نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که در استانبول هزینه سوخت و حامل‌های انرژی بالاست و به همین دلیل خانه‌هایی که فاصله زیادی تا ایستگاه مترو یا اتوبوس دارند به راحتی خرید و فروش نمی‌شوند.

قیمت آپارتمان در استانبول ۲۰۲۱

پلان معماری مناسب یا به اصطلاح واحد خوش نقشه، جنوبی بودن ملک، کیفیت ساخت و متریال استفاده شده در آن، تاییدیه‌های مقاومت بنا در برابر زلزله،‌ شرایط دریافت سند و اجازه اسکان ملک همگی از عوامل تاثیرگذار در قیمت آپارتمان و انتخاب درست یا غلط ما خواهند بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص قیمت مناطق مختلف استانبول با کارشناسان پین تاتی در تماس باشید.

خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران

با توجه به افت ارزش لیر نسبت به دلار،‌شرایط برای خرید خانه در استانبول بسیار خوب است و شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنید.به طور مثال ارزش ملکی به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار، چیزی در حدود ۲میلیون ۴۰۰ هزار لیر و به پول ایران حدودا ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می‌شود.

معایب خرید ملک در استانبول-۲

سایت خرید خانه در استانبول

اگر به دنبال یک سایت‌ خوب برای خرید خانه هستید، می‌توانید به سایت پین تاتی هومز مراجعه کنید تا بهترین پروژه‌های استانبول را ببینید و با هم مقایسه کنید.

معایب خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه زمانی باعث بروز عیب می‌شود که انتخاب ما از سر عدم آگاهی و صرفا تحت تاثیر شرایط و جوسازی‌های دیگران باشد. اگر برای خرید ملک در استانبول یا فرقی نمی کند هر شهری از ترکیه اقدام می‌کنید بهتر است قبل از خرید و به درک کاملی از شرایط کار، زندگی و کشور مقصد برسید، انتخاب‌های عجولانه همیشه باعث ضرر و زیان‌های زیادی می‌شوند. مخصوصا اگر انتخاب ما از روی چشم و هم چشمی باشد.

مجموعه پین تاتی با سال‌ها فعالیت در زمینه ملک در ترکیه و بدور از شعاف و تبلیغات، شما را در پیدا کردن ملک دلخواهتان کمک خواهد کرد. با مشاورین پین تاتی در تماس باشید.

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات (1)

error: Content is protected !!