ورود

بررسی محله‌ بومونتی استانبول

بررسی محله‌ بومونتی استانبول

بررسی محله‌ بومونتی استانبول

محله‌ بومونتی استانبول را چقدر می شناسید؟ با پین تاتی همراه شوید تا این محله معروف را بهتر بشناسید.

بررسی محله‌های استانبول: بومونتی

محله‌ بومونتی استانبول

جغرافیای منطقه بومونتی

منطقه بومونتی در تقاطع محله‌های جمهوریت( Cumhuriyet و Merkez )در منطقه شیشلی Şişli بین  بشیکتاش و بی اغلو استانبول واقع شده است. بومونتی قبلا به دلیل وجود ساختارهای سبک صنعتی به عنوان یک منطقه صنعتی شناخته می شد اما این روزها چهره بومونتی تغییر کرده است.

اهمیت بومونتی؛ منطقه صنعتی و محبوب

محله‌ بومونتی استانبول یکی از اولین مناطق صنعتی در استانبول است. زمانی بومونتی محل کارخانه آبجوسازی بود که به همین دلیل نام کارخانه را هم گرفت. کم‌کم کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنایع سبک هم پایشان به بومونتی باز شد.  با توجه به اینکه اولین کارخانه تولید آبجو در امپراتوری عثمانی تاسیس شده بود، صنعت تولید آب را به کشور ترکیه آورد و رونق و تحول شهری در این منطقه را  پایه گذاری کرد. با گذشت زمان، کارخانه‌های دیگری در صنایع سبک  دیگر افتتاح شد و روند صنعتی که تا دهه 1950 به آرامی پیش می رفت، پس از دهه 50 جنب و جوش و سرعت بیشتری پیدا کرد و بومونتی در نهایت به عنوان یک منطقه صنعتی پذیرفته شد.

محله‌ بومونتی استانبول

تنگه بسفر و بومونتی

ساخت پل بسفر یکی از مهمترین تحولاتی بود که در دهه 70 استانبول و بومونتی را تحت تأثیر قرار داد. این وضعیت که دسترسی شهری را افزایش داد، باعث گسترش زاغه نشینی هم شد. هرچند به شهری شدن ساختار بومونتی و رونق و رشد این منطقه کمک زیادی هم کرد.

بلوار پیاله پاشا و بومونتی

بلوار پیاله پاشا، که در اواخر دهه 70 افتتاح شد ، عامل مهم دیگری بود که وضعیت بومونتی و اطراف آن را تغییر داد. این منطقه که در ابتدا حاشیه شهر قرار داشت ، با رشد بیشتر در آن سال‌ها  به مرکز شهر تبدیل شد. اتفاقی که باعث تعطیلی بیشتر کارخانه‌ها شد.

پروژه‌های ساختمانی منطقه بومونتی

با شروع سال 2000 ساخت پروژه‌های ساختمانی در استانبول، به طور قابل توجهی افزایش یافت. محله‌ بومونتی استانبول به منطقه‌ای تبدیل شد که میزبان تحولات ساختمانی کوچک و پروژه‌های بزرگ و چند طبقه بود. ساختمان‌های مسکونی چند طبقه با تراکم بالا که از Elysium الیسیوم و آنت‌هیل رزیدنس Anthill Residence شروع می‌شود به تدریج در منطقه گسترش یافته و چهره منطقه را تغییر زیادی داده است. با افزایش این تحولات، منطقه صنعتی بومونتی به به یک منطقه مسکونی و اداری تبدیل شد.

محله‌ بومونتی استانبول

مناطق گردشگری و دانشگاهی بومونتی

اتفاق جذاب محله بومونتی این بود!  در سال 1998 آبجوسازی بومونتی و متعلقات آن به مرکز گردشگری تبدیل شد. مهم‌ترین ساخت و سازهای دیگر این منطقه موارد زیر بود:

  • مرکز خرید آدرس استانبول
  • دانشگاه هنرهای زیبا Mimar Sinan پردیس بومونتی
  •  پروژه الیسیوم

مهم‌ترین پروژه‌های ساختمانی و هتلی بومونتی

پروژه‌هایی مانند

 • Anthill ، Divan Residence
 • Elysium Fantastic
 • Hilton Bomonti که تا سال 2010 ساخته شدند.
محله‌ بومونتی استانبول

سیستم حمل‌و ‌نقل بومونتی

نزدیک بودن به خیابان عبیده حریت (Abide-i Hurriyet) ، خیابان Halaskargazi و بلوار پیاله پاشا از ویژگی‌های مهم حمل و نقل منطقه هستند. این منطقه به ایستگاه‌های مترو زیر نزدیک است:

 • Mecidiyeköy
 • Osmanbey

هر دو این ایستگاه‌ها به خط مترو Yenikapı-Hacıosman متصل هستند. علاوه بر این، ایستگاه چاگلایان در خط متروبوس ، که در سال 2009 افتتاح شد ، دسترسی بومونتی را بهتر کرد. به دلیل نایت‌لایف بومونتی، رفت‌و‌آمد توریست‌ها و گردشگران محلی به این منطقه زیاد است.

محله‌ بومونتی استانبول

بیمارستان‌های منطقه بومونتی

مرکز درمانی و بیمارستان‌های زیر در نزدیکی منطقه بومونتی واقع شده‌اند:

Sisli Etfal Egitim Ve Araştırma Hastanesi Bomonti Semt Poliklinigi

Hospital
Sisli/Istanbul, Turkey
+902123735000

المرکز الطبی التخصصی

5.0  (6) · Hospital
Sisli/Istanbul, Turkey
Open 24 hours
+905444477711

Sisli Hamidiye Etfal Egitim ve Araştırma Hastanesi

Sisli/Istanbul, Turkey
+902123735000

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *